Centrum Integracji Społecznej w Chełmie
CIS szansą dla osób 50+


Warsztaty aktywizacji zawodowej

warsztaty aktywizacji zawodowej„Tylko praca daje okazję odkryć nam nas samych, pokazać to, czym naprawdę jesteśmy, a nie tylko to, na co wyglądamy.”
Joseph Conrad

Wielu ludzi traktuje pracę jako sens swojego życia, niepowodzenie związane z poszukiwaniem pracy często wywołuje apatię i brak chęci dalszego działania, obniżenie własnej samooceny, które jest wyrażane takimi zdaniami jak: dlaczego mnie to spotkało, coś jest ze mną nie tak, że straciłam/em pracę? Jestem beznadziejny/a. I bardzo często w takim stanie znajduje się osoba rozpoczynająca program zatrudnienia socjalnego w Centrum Integracji Społecznej.

 

Więcej…
 
"CIS- szansa dla osób 50+"

CIS- szansą dla osób 50+W dniu 01.07.2020r. w Centrum Integracji Społecznej w Chełmie rozpoczęliśmy realizacje programu zatrudnienia socjalnego w ramach zadania publicznego pn. „CIS-szansa dla osób 50+”. Dwanaście osób zostało zakwalifikowanych w tym po trzy osoby do każdej z  grup: kucharz, malarz-tapeciarz, pracownik utrzymania czystości oraz gospodarczo-porządkowej. Podczas pierwszego spotkania Pani Dyrektor Bożena Stasiak przywitała uczestników. W celu zaprezentowania  działalności  Centrum Integracji Społecznej odbyła się projekcja filmu o CIS w Chełmie.  Pani Dyrektor życzyła wszystkim wytrwałości i rozwoju osobistego podczas uczestnictwa w programie.

 
Koniec rekrutacji

Informujemy, że zakończyliśmy rekrutację do zadania publicznego pn. „CIS-szansą dla osób 50+”.

Do udziału w zadaniu zakwalifikowaliśmy 12 uczestników, którzy już od 01.07.2020r. rozpoczną swoją indywidualną ścieżkę rozwoju zawodowego i społecznego. Możliwość udziału pozwoli osobom nie tylko podnieść swoje kwalifikacje zawodowe czy  nabyć nowe umiejętności społeczne, ale przede wszystkim będzie szansą na podjęcie zatrudnienia.

Dziękujemy za zainteresowanie naszymi działaniami !

 
"CIS- szansą dla osób 50+"

CIS- szansą dla osób 50+

Centrum Integracji Społecznej w Chełmie

od 1 czerwca do 31 grudnia 2020r.

realizuje zadanie publiczne pn:

” CIS- szansą dla osób 50+”

w ramach programu:

„OD WYKLUCZENIA DO AKTYWIZACJI”

 

BENEFICJENTAMI PROJEKTU SĄ:

  • MIESZKAŃCY MIASTA CHEŁM,
  • OSOBY POWYŻEJ 50 ROKU ŻYCIA;
  • OSOBY KORZYSTAJĄCE Z POMOCY MIEJSKIEGO OŚRODKA POMOCY RODZINIE  W CHEŁMIE
Więcej…