Centrum Integracji Społecznej w Chełmie
Posiedzenie Konwentu Centrów i Klubów Integracji Społecznej Lubelszczyzny

W dniu 3 września 2015 roku w siedzibie Centrum Integracji Społecznej w Chełmie odbyło się posiedzenie Konwentu Centrów i Klubów Integracji Społecznej Lubelszczyzny połączone ze szkoleniem „ Dotacje na aktywizację społeczną – Działanie 11.1 Aktywne włączenie”  dotyczące pozyskiwania środków finansowych
z EFS na działanie CIS i KIS w ramach RPO 2014 – 2020.

Szkolenie poprowadzili:

Jolanta Kosowska – Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie – Departament Zarządzania RPO – Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Chełmie

Olga Zalewska – WUP w Lublinie – Oddział Oceny i Pomocy Technicznej

Dariusz Jaremek - WUP w Lublinie – Kierownik Oddziału Programowania – jako ekspert

Przedstawiciele Klubów i Centrów Integracji Społecznej lubelszczyzny mieli okazję zapoznać się z warunkami pozyskiwania środków unijnych na realizację zadań z zakresu reintegracji społecznej i zawodowej.

Dziękujemy za liczne i aktywne uczestnictwo w spotkaniu.

 

Więcej…
 
Sierpień ze zdrowiem 2015

W sierpniowe czwartki już po raz siódmy nasi uczestnicy wzięli udział w plenerowej prozdrowotnej akcji „Sierpień ze zdrowiem 2015” zorganizowanej przez Miasto Chełm. Uczestnicy skorzystali z bezpłatnych badań poziomu cukru, cholesterolu, ciśnienia, gęstości kości, badania słuchu, ekg serca oraz porad specjalistów.

Więcej…
 
Formularz zgłoszeniowy

Uczestnikami/uczestniczkami programu reintegracji społecznej i zawodowej mogą zostać osoby:

  • zamieszkałe na terenie Miasta Chełm (korzystające z pomocy MOPR w Chełmie),

  • długotrwale bezrobotne zarejestrowane minimum 12 miesięcy w ciągu ostatnich 2 lat w Powiatowym Urzędzie Pracy,

  • uzależnione od alkoholu po ukończonym programie terapii uzależnień na oddziale odwykowym,

  • bezdomne realizujące Indywidualny Program Wychodzenia z Bezdomności,

  • po zwolnieniu z zakładu karnego lub innej jednostki penitencjarnej.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać chęć uczestnictwa w programie poprzez uzupełnienie formularza zgłoszeniowego. Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony internetowej CIS (lub w siedzibie CIS) i złożyć w siedzibie CIS codziennie, od godz. 8.00 do 15.00. Formularz zgłoszeniowy można także wysłać w formie elektronicznej na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Pobierz formularz zgłoszeniowy do programu reintegracji społecznej i zawodowej w Centrum Integracji Społecznej
 
Kolejna edycja zatrudnienia socjalnego

Dnia 01.07.2015 r. ruszyła kolejna edycja programu reintegracji społecznej i zawodowej w Centrum Integracji Społecznej w Chełmie. Indywidualny program zatrudnienia socjalnego podpisały 34 osoby zakwalifikowane do czterech grup zawodowych: kulinarno-porządkowej, opiekuńczo-porządkowej, porządkowej, fryzjerskiej.

 

Więcej…
 
Zakończenie projektu „CIS szansą na zmiany!” i programu ze środków własnych

Dnia 30.06.2015 r. odbyło się uroczyste zakończenie projektu „CIS szansą na zmiany!” i programu ze środków własnych kolejnej w Centrum Integracji Społecznej w Chełmie. Uczestnicy przez 14 miesięcy lub 6 miesięcy brali udział w zajęciach zorganizowanych w ramach reintegracji społecznej i zawodowej w grupach zawodowych: kulinarnej, kulinarno-porządkowej, opiekuńczej, opiekuńczo-porządkowej, budowlanej, remontowo-porządkowej, gospodarczej, porządkowej i fryzjerskiej. Pięćdziesiąt osób otrzymało zaświadczenia ukończenia programu zatrudnienia socjalnego.

Więcej…
 
Egzaminy czeladnicze

W ramach projektu „CIS szansą na zmiany!” wspólfinansowamego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego dnia 26.06.2015 r. odbyły się przed komisją Lubelskiej Izby Rzemieślniczej egzaminy czeladnicze dla uczestników grupy fryzjerskiej, kulinarnej i budowlanej. Egzamin obejmował część teoretyczną (pisemna i ustna) z zakresu rachunkowości zawodowej, przepisów prawa pracy, prawa gospodarczego, technologii, maszynoznawstwa, materiałoznawstwa oraz etapu praktycznego – samodzielne wykonanie zadań sprawdzających umiejętności praktyczne. Wszyscy uczestnicy uzyskali tytuł czeladnika: dziewięć uczestniczek w zawodzie fryzjer, dziesięć uczestniczek w zawodzie kucharz, czterech uczestników w zawodzie posadzkarz.

 

Więcej…
 
Targi Pracy

W dniu 23.06.2015 r. odbyły się Targi Pracy „Spotkanie na rynku pracy” organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Chełmie. W targach pracy wzięli udział mieszkańcy Chełma, młodzież, bezrobotni i poszukujący pracy. Również nasi uczestnicy skorzystali z tej aktywnej formy poszukiwania pracy. Targi Pracy prezentowały pracodawców działających na lokalnym rynku pracy, a także promowały nowe ścieżki rozwoju zawodowego. Wystawcy przedstawili oferty pracy oraz szkoleń, kursów, oferty edukacyjne, propozycje zatrudnienia za granicą. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również nasze stanowisko promujące program reintegracji społecznej i zawodowej.

 

Więcej…
 
Zajęcia z Ekonomii Społecznej

W czerwcu zostały zorganizowane zajęcia z ekonomii społecznej dla uczestników edycji ze środków własnych. Zajęcia prowadził Pan Marian Gil, kierownik zamojskiej filii Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny. Tematyka zajęć dotyczyła żródeł finansowania podmiotów ekonomii społecznej, wsparcia dla podmiotów ES- sieć wsparcia CES, OWES. Poruszono również zagadnienia organizacji i instytucji wsperających spółdzielnie socjalne.

Więcej…
 
Dni Otwarte Funduszy Europejskich 2015 - Podziękowania

 
Dzień Dziecka

Centrum Integracji Społecznej zorganizowało 29.05.2015 r. dla dzieci uczestników spotkanie z okazji Dnia Dziecka. Dzieci i rodzice wspólnie spędzili czas wykonując kolorowe koszulki, malując na szkle, kolorując. Dzieci brały udział w różnych zabawach, grały w gry planszowe, piłkarzyki. Mogły także pomalować buzie i zrobić ciekawą fryzurę. Dużo radości przyniosły wszystkim zabawy na świeżym powietrzu: przeciąganie liny, skoki w workach, gra w piłkę. Czas umilała dziecięca muzyka i poczęstunek przygotowany przez grupę kulinarną. Był to dzień pełen wrażeń, spędzony w miłej atmosferze.

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 26