Centrum Integracji Społecznej w Chełmie
Warsztaty motywacyjne – zajęcia w plenerze

Na początku kwietnia 2016 roku odbyły się zajęcia warsztatowe w plenerze. Grupa opiekuńczo -  porządkowa w ramach zajęć związanych z metodami radzenia sobie ze stresem, sposobów relaksacji wybrała się na długi spacer, podczas którego można było wymienić się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami.

 
Warsztaty muzealne

W kwietniu nasi uczestnicy wzięli udział w wystawie „Świat toruńskiego piernika” prezentująca tradycje toruńskiego piernikarstwa, dawne rzemiosło, a także świat XIX wiecznego przemysłu i handlu oraz uczestniczyli w warsztatach wypieku pamiątkowych pierników w Muzeum Ziemi Chełmskiej.  Dominującym akcentem wystawy jest stylizowana drewniana koga – nawiązująca do żaglowców handlowych pływających po Morzu Bałtyckim i Północnym do XVI wieku. W jej wnętrze wpisane są m.in. aranżacje średniowiecznego kramu, sklepu z przełomu XIX i XX w. oraz XVI-wiecznej piekarni. Na warsztatach każdy uczestnik wypiekł pamiątkowy piernik z oryginalnego ciasta oraz spróbował słodkiego przysmaku.

Więcej…
 
Wesołych Świąt!

 
Spotkanie Wielkanocne 2016 r.

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych w Centrum Integracji Społecznej zorganizowaliśmy spotkanie dla uczestników i pracowników. W ramach konkursu na najpiękniejszą pisankę zaangażowaliśmy się w ozdabianie jaj (metoda skrobania). Wśród uczestników  komisja wyłoniła trzy najładniejsze pisanki. Ponadto mogliśmy degustować świąteczny barszczyk przygotowany przez grupę kulinarną. Spotkanie przebiegało w wiosennym nastroju i radosnej atmosferze.

Więcej…
 
Spotkanie z pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie

Centrum Integracji Społecznej w Chełmie zorganizowało w marcu spotkania dla uczestników z pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie. Pani Bożena Dziewulska przedstawiła zasady zatrudnienia wspieranego oraz przybliżyła inne instrumenty rynku pracy realizowane przez PUP. Kolejne spotkanie dotyczyło pozyskiwania dotacji z PUP na rozpoczęcie działalności gospodarczej w tym spółdzielni socjalnej.

Więcej…
 
Zamiana zajęć w grupie kulinarnej i opiekuńczej...

W dniach 8-9 marca w grupie opiekuńczej i kulinarnej odbyły się zajęcia, w których uczestnicy zamienili się zadaniami.Tym razem to grupa kulinarna pod opieką instruktora gr. opiekuńczej wykonywała prace z zakresu elementów terapii zajęciowej. Tematem zajęć było wykonywanie jajek i kartek wielkanocnych metodą dowolną. Z kolei grupa opiekuńcza pod nadzorem instruktora gr. kulinarnej przygotowywała potrawy zgodnie z tematem zajęć (naleśniki burrito,racuszki z jabłkami,kompot).

Obie grupy chętnie uczestniczyły w zajęciach i świetnie poradziły sobie w nowych zadaniach, a zdobyte umiejętności z pewnością wykorzystają.

 

Więcej…
 
Podziękowania dla naszych uczestników

W lutym nasi uczestnicy z grupy remontowo-porządkowej pomagali w pracach remontowych na terenie Zespołu Szkół Ekonomicznych i III Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Wł. Andersa w Chełmie. Dzięki zaangażowaniu i sumienności uczestników oraz instruktora reintegracji zawodowej nasza praca została doceniona.

Więcej…
 
Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu – nowy wymiar 2020

Podsekretarz stanu Elżbieta Bojanowska podpisała program Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu – nowy wymiar 2020

Program Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu – nowy wymiar 2020 jest odpowiedzią na nowe wyzwania krajowej polityki społecznej, modyfikacją i uzupełnieniem dotychczas realizowanych programów resortowych pn.: „Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu”, Edycja 2011-2015 oraz „Świetlica – Dzieci – Praca”, na rzecz wsparcia dziecka i rodziny w gminie na lata 2011 – 2015.

Zachęcamy do zapoznania się z nowym programem i do włączania się w realizację jego celów. (pobierz PDF)

https://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/pomoc-spoleczna/art,7689,aktywne-formy-przeciwdzialania-wykluczeniu-spolecznemu-nowy-wymiar-2020.html

 
Elementy terapii zajęciowej - mandala

Przez kilka ostatnich tygodni w ramach elementów terapii zajęciowej grupa opiekuńcza wykonywała mandale.

Mandala to technika artystyczna oparta na planie koła polegająca na zachowaniu  harmonii z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Mandala wywodzi się z tradycji hinduskiej, pomaga w odzyskaniu  równowagi wewnętrznej, ma działanie relaksacyjne.

Efekty naszych prac są widoczne na załączonych zdjęciach.

Więcej…
 
Zajęcia w pracowni kulinarnej - „tłusty czwartek”

W każdy wtorek grupa kulinarno-porządkowa w naszej pracowni pod nadzorem swojego instruktora doskonali swoje umiejętności kulinarne . W pierwszym tygodniu lutego uczestniczki tradycyjnie przed „tłustym czwartkiem” przygotowywały słodkie tłuste pyszności – pączki.

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 27