Centrum Integracji Społecznej w Chełmie
Klub Integracji Społecznej z Zamościa z wizytą w CIS Chełm

W dniu 18.09.2018 r. uczestnicy Klubu Integracji Społecznej działającego przy Stowarzyszeniu Nowa Szansa w Zamościu, w ramach wizyty studyjnej mieli okazję gościć w Centrum Integracji Społecznej w Chełmie. Uczestnicy KIS zapoznali się z działalnością Centrum, zasadami funkcjonowania placówki, spotkali się z kadrą i uczestnikami CIS. Mieli także możliwość udziału w warsztatach integracyjno - motywujących oraz zajęciach manualnych. Poczęstunek kawowy i obiad przygotowała grupa kucharz pod okiem instruktora reintegracji zawodowej. Wizyta zakończyła się wspólnym uczestnictwem w grze terenowej "Tajemnice Chełmskiej Górki".

Więcej…
 
Zajęcia praktyczne grupy malarz – tapeciarz

Zajęcia praktyczne grupy malarz – tapeciarz na terenie budynku CIS w ramach III edycji projektu „CIS nowa szansa – nowe możliwości”.

 
Udział uczestników CIS ze środków własnych w grze terenowej

W ramach zajęć z edukacji ogólnej uczestnicy grup reintegracyjnych CIS ze środków własnych wzięli udział w grze terenowej "Tajemnice Chełmskiej Górki".

Więcej…
 
"Tajemnice Chełmskiej Górki" - gra terenowa z uczestnikami CIS"

W ramach pierwszych zajęć integracyjnych z uczestnikami III edycji projektu "CIS nowa szansa - nowe możliwości" wzięliśmy udział w grze terenowej "Tajemnice  Chełmskiej Górki". Wszyscy z dużym zainteresowaniem odkrywali ciekawostki związane z historią naszego miasta.

Więcej…
 
Zakończenie II edycji projektu "CIS nowa szansa - nowe możliwości"

W dniu 31.08.2018 roku odbyło się uroczyste zakończenie II edycji projektu "CIS nowa szansa - nowe możliwości". Uczestnicy przez 12 miesięcy brali udział w zajęciach zorganizowanych w ramach reintegracji społecznej i zawodowej w grupach zawodowych  o profilach: kucharz, opiekunka dziecięca i osób starszych, stylizacja (fryzjer, manikiurzysta, wizażysta), pracownik gospodarczy i konserwator terenów zielonych oraz malarz - tapeciarz. Uczestnicy otrzymali zaświadczenia ukończenia programu zatrudnienia socjalnego.

Wszystkim absolwentom życzymy dalszych sukcesów zawodowych i osobistych!

Więcej…
 
Podpisywanie IPZS oraz szkolenie BHP

W dniu 30.08.2018r. miało miejsce podpisywanie Indywidualnych Programów Zatrudnienia Socjalnego oraz szkolenie BHP nowych uczestników projektu „CIS nowa szansa – nowe możliwości”.

Więcej…
 
Wizyta studyjna w Centrum Integracji Społecznej w Chełmie

W dniu 28 sierpnia w Centrum Integracji Społecznej gościliśmy przedstawicieli Pomorskiego Konwentu CIS i KIS. Wizyta studyjna była zorganizowana przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w ramach spotkań sieciujących dla pracowników jednostek zatrudnienia socjalnego.

Wizyta w naszym CIS była okazją do zapoznania się z działalnością placówki oraz służyła wymianie doświadczeń w organizacji i prowadzeniu zatrudnienia socjalnego. Goście wysłuchali prezentacji, uczestniczyli w warsztatach integracyjnych, a także mieli okazję obserwować zajęcia reintegracji zawodowej w pracowni fryzjerskiej i kulinarnej, a potem spróbować przygotowanych przez uczestniczki grupy kulinarnej smakołyków.

Druga część spotkania była poświęcona wymianie doświadczeń z działalności Pomorskiego Konwentu CIS i KIS i Konwentu Centrów i Klubów Integracji Społecznej Lubelszczyzny, uczestniczyli w nim członkowie Rady Programowej Konwentu CIS KIS Lubelszczyzny.

Więcej…
 
Pomoc w sprzątaniu obiektów sportowych

W dniach 22-24.08.2018r. uczestnicy grupy gospodarczej oraz remontowo-porządkowej wykonywali prace porządkowe na terenie obiektów sportowych oraz wokół budynków Medycznego Studium Zawodowego w Chełmie.


 
Podsumowanie teorii zawodu w grupie gospodarczej

Pod koniec sierpnia bieżącego roku grupa gospodarcza (konserwator terenów zielonych i pracownik gospodarczy) podsumowała całoroczne zajęcia z zakresu teorii zawodu wewnętrznym egzaminem. Wszyscy uczestnicy uzyskali pozytywne wyniki.

Więcej…
 
Egzaminy czeladnicze w ramach II edycji projektu "CIS nowa szansa-nowe możliwości"

W dniu 20.08.2018 r. odbyły się egzaminy czeladnicze w grupach: stylizacji, kucharz, malarz - tapeciarz. Wszyscy uczestnicy zdali egzamin pozytywnie i uzyskali tytuł czeladnika.

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 40