Centrum Integracji Społecznej w Chełmie
Spotkanie z pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie

Centrum Integracji Społecznej w Chełmie zorganizowało w marcu spotkania dla uczestników z pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie. Pani Bożena Dziewulska przedstawiła zasady zatrudnienia wspieranego oraz przybliżyła inne instrumenty rynku pracy realizowane przez PUP. Kolejne spotkanie dotyczyło pozyskiwania dotacji z PUP na rozpoczęcie działalności gospodarczej w tym spółdzielni socjalnej.

Więcej…
 
Zamiana zajęć w grupie kulinarnej i opiekuńczej...

W dniach 8-9 marca w grupie opiekuńczej i kulinarnej odbyły się zajęcia, w których uczestnicy zamienili się zadaniami.Tym razem to grupa kulinarna pod opieką instruktora gr. opiekuńczej wykonywała prace z zakresu elementów terapii zajęciowej. Tematem zajęć było wykonywanie jajek i kartek wielkanocnych metodą dowolną. Z kolei grupa opiekuńcza pod nadzorem instruktora gr. kulinarnej przygotowywała potrawy zgodnie z tematem zajęć (naleśniki burrito,racuszki z jabłkami,kompot).

Obie grupy chętnie uczestniczyły w zajęciach i świetnie poradziły sobie w nowych zadaniach, a zdobyte umiejętności z pewnością wykorzystają.

 

Więcej…
 
Podziękowania dla naszych uczestników

W lutym nasi uczestnicy z grupy remontowo-porządkowej pomagali w pracach remontowych na terenie Zespołu Szkół Ekonomicznych i III Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Wł. Andersa w Chełmie. Dzięki zaangażowaniu i sumienności uczestników oraz instruktora reintegracji zawodowej nasza praca została doceniona.

Więcej…
 
Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu – nowy wymiar 2020

Podsekretarz stanu Elżbieta Bojanowska podpisała program Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu – nowy wymiar 2020

Program Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu – nowy wymiar 2020 jest odpowiedzią na nowe wyzwania krajowej polityki społecznej, modyfikacją i uzupełnieniem dotychczas realizowanych programów resortowych pn.: „Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu”, Edycja 2011-2015 oraz „Świetlica – Dzieci – Praca”, na rzecz wsparcia dziecka i rodziny w gminie na lata 2011 – 2015.

Zachęcamy do zapoznania się z nowym programem i do włączania się w realizację jego celów. (pobierz PDF)

https://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/pomoc-spoleczna/art,7689,aktywne-formy-przeciwdzialania-wykluczeniu-spolecznemu-nowy-wymiar-2020.html

 
Elementy terapii zajęciowej - mandala

Przez kilka ostatnich tygodni w ramach elementów terapii zajęciowej grupa opiekuńcza wykonywała mandale.

Mandala to technika artystyczna oparta na planie koła polegająca na zachowaniu  harmonii z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Mandala wywodzi się z tradycji hinduskiej, pomaga w odzyskaniu  równowagi wewnętrznej, ma działanie relaksacyjne.

Efekty naszych prac są widoczne na załączonych zdjęciach.

Więcej…
 
Zajęcia w pracowni kulinarnej - „tłusty czwartek”

W każdy wtorek grupa kulinarno-porządkowa w naszej pracowni pod nadzorem swojego instruktora doskonali swoje umiejętności kulinarne . W pierwszym tygodniu lutego uczestniczki tradycyjnie przed „tłustym czwartkiem” przygotowywały słodkie tłuste pyszności – pączki.

 

Więcej…
 
Wigilia Bożego Narodzenia 2015

W dniu 16.12.2015 roku zorganizowaliśmy dla uczestników oraz pracowników Centrum Integracji Społecznej spotkanie wigilijne. Uczestnicy wspólnie wykonywali świąteczne stroiki i ozdoby. Wszyscy z dużym zaangażowaniem włączyli się w to zadanie. W świątecznej atmosferze podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Przy pięknie udekorowanej choince i wspólnym słuchaniu kolęd, mogliśmy delektować się smakiem świątecznych potraw przygotowanych przez grupę kulinarną.

 
Badania profilaktyczne

Nasi uczestnicy  po raz kolejny wzięli udział w badaniach profilaktycznych prowadzonych przez Miejski Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Chełmie. Uczestnicy skorzystali  z bezpłatnych badań gęstości kości. Osteoporoza początkowo przebiega skrycie, dlatego należy o niej myśleć, zanim dojdzie do złamania kości. Osoby zagrożone jej rozwojem  powinny się zgłosić na badania profilaktyczne. Osteoporoza zajmuje trzecie miejsce – po chorobach układu krążenia i nowotworach – wśród przyczyn zgonów dorosłych osób. Niestety wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy z tego, jak poważne mogą być skutki tej choroby. Osteoporoza to nie jest oznaka starości, to choroba, która może dotyczyć każdego z nas. Dlatego warto raz na 2-3 lata wykonać badanie gęstości kości.

 
Grupa wsparcia dla kobiet

W Centrum Integracji Społecznej w Chełmie Pani Anna Nowosad prowadzi grupę wsparcia dla kobiet. Nasze uczestniczki raz w miesiącu spotykają się, by rozmawiać i wspierać się w wielu życiowych doświadczeniach. Wzajemne zrozumienie pomaga w przezwyciężeniu i pokonywaniu trudności życiowych.

 
Elementy terapii zajęciowej w grupie opiekuńczej

Grupa opiekuńcza uczestniczy w warsztatach z zakresu elementów terapii zajęciowej .Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu przez instruktora grupy opiekuńczej. Przyjazna atmosfera w grupie  i zaangażowanie uczestniczek sprzyja powstawaniu ciekawych pomysłów i prac manualnych .Oto niektóre z  prezentowanych kartek na nadchodzące święta.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 9 z 26