Centrum Integracji Społecznej w Chełmie
Warsztaty wiedzy o rynku pracy

W ramach porozumienia partnerskiego z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Lublinie Filia w Chełmie zostały zorganizowane dla naszych uczestników warsztaty wiedzy o rynku pracy. Podczas spotkania pracownicy WUP przedstawili oferowane przez siebie usługi, zostało omówione zagadnienie EURES - sieć europejskich ofert pracy, agencji zatrudnienia oraz kompetencji miękkich.

Beneficjenci z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w warsztatach.

Więcej…
 
Zajęcia na terenie budynku CIS

W ramach praktyk zawodowych uczestnicy CIS prowadzą prace malarskie i tapeciarskie na terenie budynku Centrum.

 
Nauka dekoracji potraw w grupie kucharz

Dlaczego dekorowanie potraw jest ważne?

Przyciągają wzrok i mile zaskoczą naszych gości. Mówią też o naszej kulturze – udekorowany posiłek ma przede wszystkim walory artystyczne – wizualne i smakowe.

Brawo dla Pań z grupy kucharz za wspaniałe wykonanie!

Więcej…
 
Podziękowania

 
"DNI Ubezpieczonego" w CIS

W dniu 23.10.2018 r. w Centrum Integracji Społecznej odbyło się spotkanie z ekspertami z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pt. "DNI Ubezpieczonego". Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się: jak można sprawdzić, że są za nich odprowadzane składki; z jakich uprawnień dodatkowych mogą korzystać ubezpieczeni; jak sprawdzić stan swojego konta w ZUS przez internet; jak w przyszłości na podstawie danych na koncie lub subkoncie można wyliczyć swoją emeryturę. Wszystkim chętnym został założony profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS).

Więcej…
 
Bezpłatne badanie wzroku

W dniu 18.10.2018 r. uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w Chełmie mieli okazję przejść bezpłatne badanie wzroku przy pomocy specjalistycznego sprzętu okulistycznego. Badania spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem.


 
Spotkanie integracyjne – wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego

W słoneczny październikowy dzień w ramach integracji naszych uczestników wybraliśmy się do Poleskiego Parku Narodowego, położonego w województwie lubelskim, w polskiej części Polesia. Utworzony on został 1 maja 1990. Obejmuje liczne bagna, torfowiska i jeziora krasowe oraz naturalne kompleksy leśne z bogactwem flory i fauny, znajdujące się na Równinie Łęczyńsko-Włodawskiej. Symbolem parku jest żuraw.

Piękna pogoda sprzyjała wędrówkom, a przyjemna atmosfera zagościła podczas ogniska.

Więcej…
 
Warsztaty aktywizacji zawodowej i przedsiębiorczości społecznej

W kolejnej edycji projektu „CIS nowa szansa – nowe możliwości” realizowane są warsztaty aktywizacji zawodowej i przedsiębiorczości społecznej prowadzone przez doradcę zawodowego. Zajęcia są zaplanowane w wymiarze 135 godzin dla każdej z pięciu grup. Warsztaty aktywizacji zawodowej pozwalają kształtować i rozwijać umiejętności niezbędne do aktywnego poruszania się na rynku pracy. Budują poczucie własnej wartości, motywują do dalszego kształcenia i rozwijania.

Tematyka warsztatów aktywizacji zawodowej i przedsiębiorczości społecznej to logiczny cykl zajęć prowadzący uczestnika (będącego często przez wiele lat poza rynkiem pracy, o zaniżonej samoocenie) do rozwoju własnego potencjału, wzmocnienia poczucia własnej wartości oraz do zatrudnienia.


 
Zajęcia praktyczne grupy stylizacji w ramach III edycji projektu

Podczas zajęć z praktycznej nauki zawodu uczestniczki grupy stylizacji z III edycji projektu nabywały praktycznych umiejętności z zakresu pielęgnacji dłoni i stylizacji paznokci. Uczyły się wykonywania manicure i przedłużania paznokci.

Więcej…
 
III edycja w grupie gospodarczej

Wraz z rozpoczęciem III edycji projektu do pracy w ramach praktyk zawodowych przystąpiło kolejne dziesięć osób (po pięć osób w grupie konserwator terenów zielonych i w grupie pracownik gospodarczy). Zajęcia praktyczne uzupełniane są teorią zgodną z zagadnieniami dotyczącymi specyfikacji zawodowej w każdej z grup. Pierwsze efekty wspólnej pracy uczestników to jesienne prace porządkowe i pielęgnacyjne w terenach zieleni oraz kompozycje pięknych jesiennych kwiatów.


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 40