Centrum Integracji Społecznej w Chełmie
Bezpłatne badanie wzroku

W dniu 18.10.2018 r. uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w Chełmie mieli okazję przejść bezpłatne badanie wzroku przy pomocy specjalistycznego sprzętu okulistycznego. Badania spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem.


 
Spotkanie integracyjne – wycieczka do Poleskiego Parku Narodowego

W słoneczny październikowy dzień w ramach integracji naszych uczestników wybraliśmy się do Poleskiego Parku Narodowego, położonego w województwie lubelskim, w polskiej części Polesia. Utworzony on został 1 maja 1990. Obejmuje liczne bagna, torfowiska i jeziora krasowe oraz naturalne kompleksy leśne z bogactwem flory i fauny, znajdujące się na Równinie Łęczyńsko-Włodawskiej. Symbolem parku jest żuraw.

Piękna pogoda sprzyjała wędrówkom, a przyjemna atmosfera zagościła podczas ogniska.

Więcej…
 
Warsztaty aktywizacji zawodowej i przedsiębiorczości społecznej

W kolejnej edycji projektu „CIS nowa szansa – nowe możliwości” realizowane są warsztaty aktywizacji zawodowej i przedsiębiorczości społecznej prowadzone przez doradcę zawodowego. Zajęcia są zaplanowane w wymiarze 135 godzin dla każdej z pięciu grup. Warsztaty aktywizacji zawodowej pozwalają kształtować i rozwijać umiejętności niezbędne do aktywnego poruszania się na rynku pracy. Budują poczucie własnej wartości, motywują do dalszego kształcenia i rozwijania.

Tematyka warsztatów aktywizacji zawodowej i przedsiębiorczości społecznej to logiczny cykl zajęć prowadzący uczestnika (będącego często przez wiele lat poza rynkiem pracy, o zaniżonej samoocenie) do rozwoju własnego potencjału, wzmocnienia poczucia własnej wartości oraz do zatrudnienia.


 
Zajęcia praktyczne grupy stylizacji w ramach III edycji projektu

Podczas zajęć z praktycznej nauki zawodu uczestniczki grupy stylizacji z III edycji projektu nabywały praktycznych umiejętności z zakresu pielęgnacji dłoni i stylizacji paznokci. Uczyły się wykonywania manicure i przedłużania paznokci.

Więcej…
 
III edycja w grupie gospodarczej

Wraz z rozpoczęciem III edycji projektu do pracy w ramach praktyk zawodowych przystąpiło kolejne dziesięć osób (po pięć osób w grupie konserwator terenów zielonych i w grupie pracownik gospodarczy). Zajęcia praktyczne uzupełniane są teorią zgodną z zagadnieniami dotyczącymi specyfikacji zawodowej w każdej z grup. Pierwsze efekty wspólnej pracy uczestników to jesienne prace porządkowe i pielęgnacyjne w terenach zieleni oraz kompozycje pięknych jesiennych kwiatów.


 
Klub Integracji Społecznej z Zamościa z wizytą w CIS Chełm

W dniu 18.09.2018 r. uczestnicy Klubu Integracji Społecznej działającego przy Stowarzyszeniu Nowa Szansa w Zamościu, w ramach wizyty studyjnej mieli okazję gościć w Centrum Integracji Społecznej w Chełmie. Uczestnicy KIS zapoznali się z działalnością Centrum, zasadami funkcjonowania placówki, spotkali się z kadrą i uczestnikami CIS. Mieli także możliwość udziału w warsztatach integracyjno - motywujących oraz zajęciach manualnych. Poczęstunek kawowy i obiad przygotowała grupa kucharz pod okiem instruktora reintegracji zawodowej. Wizyta zakończyła się wspólnym uczestnictwem w grze terenowej "Tajemnice Chełmskiej Górki".

Więcej…
 
Zajęcia praktyczne grupy malarz – tapeciarz

Zajęcia praktyczne grupy malarz – tapeciarz na terenie budynku CIS w ramach III edycji projektu „CIS nowa szansa – nowe możliwości”.

 
Udział uczestników CIS ze środków własnych w grze terenowej

W ramach zajęć z edukacji ogólnej uczestnicy grup reintegracyjnych CIS ze środków własnych wzięli udział w grze terenowej "Tajemnice Chełmskiej Górki".

Więcej…
 
"Tajemnice Chełmskiej Górki" - gra terenowa z uczestnikami CIS"

W ramach pierwszych zajęć integracyjnych z uczestnikami III edycji projektu "CIS nowa szansa - nowe możliwości" wzięliśmy udział w grze terenowej "Tajemnice  Chełmskiej Górki". Wszyscy z dużym zainteresowaniem odkrywali ciekawostki związane z historią naszego miasta.

Więcej…
 
Zakończenie II edycji projektu "CIS nowa szansa - nowe możliwości"

W dniu 31.08.2018 roku odbyło się uroczyste zakończenie II edycji projektu "CIS nowa szansa - nowe możliwości". Uczestnicy przez 12 miesięcy brali udział w zajęciach zorganizowanych w ramach reintegracji społecznej i zawodowej w grupach zawodowych  o profilach: kucharz, opiekunka dziecięca i osób starszych, stylizacja (fryzjer, manikiurzysta, wizażysta), pracownik gospodarczy i konserwator terenów zielonych oraz malarz - tapeciarz. Uczestnicy otrzymali zaświadczenia ukończenia programu zatrudnienia socjalnego.

Wszystkim absolwentom życzymy dalszych sukcesów zawodowych i osobistych!

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 39