Centrum Integracji Społecznej w Chełmie
Fryzjer to nie zawód, fryzjer to styl

Uczestniczki gr stylizacji odbywając praktyki zawodowe w salonach fryzjerskich są zachęcane do przekraczania granic wyobraźni, stosowania własnych technik i realizacji odważnych wizji. KREATOR to nie tylko fryzura (mimo, że ona jest najważniejsza), ale także oryginalny i spójny z resztą wizerunku makijaż oraz charakterystyczny ubiór. Każdy detal ma tu znaczenie!


 


 
Grupowe poradnictwo prawne w ramach projektu „CIS nowa szansa – nowe możliwości”

W ramach zajęć z poradnictwa prawnego poruszane są następujące tematy:

 • Postępowanie administracyjne i zasady postępowania administracyjnego
 • Postępowanie apelacyjne
 • Lokale komunalne i socjalne
 • Organy samorządu terytorialnego
 • Alimenty
 • Powszechna pomoc prawna
Każdy uczestnik może skorzystać z poradnictwa indywidualnego z prawnikiem.
Więcej…
 
Zajęcia z rozliczania deklaracji PIT

W ramach zajęć z edukacji ogólnej uczestnicy zapoznali się z  zasadami sporządzania deklaracji podatkowych . Dowiedzieli się jak rozliczyć podatek roczny indywidualnie, z małżonkiem lub samotnie wychowując dzieci.


 
„Mikro innowacje-makro korzyści”

W dniu 17. 02.2017 r. w siedzibie Centrum Integracji Społecznej w Chełmie miała miejsce konferencja dotycząca projektu „Mikro innowacje-makro korzyści”, którego organizatorami są Lubelska Fundacja Rozwoju i Miejski Urząd Pracy w Lublinie.

Więcej…
 
Grupa malarz – tapeciarz podczas praktycznej nauki zawodu w pracowni

Układanie tapety winylowej i przygotowywanie powierzchni pod tapetowanie.

Więcej…
 
Psychoedukacja rodzinna prowadzona przez psychologa w ramach projektu „CIS nowa szansa – nowe możliwości”.

Uczestnicy projektu „CIS nowa szansa – nowe możliwości” biorą udział w zajęciach psychoedukacji rodzinnej. Tematyka poruszana na tych zajęciach dotyczy relacji partnerskich, rodzinnych oraz wychowawczych. Są to zajęcia warsztatowe. Uczestnicy wykonują ćwiczenia, dyskutują na ważne tematy, wymieniają się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami, dzięki czemu mogą zmieniać dotychczasowe, często nieprawidłowe sposoby zachowania w relacjach z bliskimi osobami na bardziej satysfakcjonujące.

Więcej…
 
Praktyki zawodowe w grupie opiekunek dziecięcych i osób starszych


Miejsca praktyk zawodowych:

 1. Mieszkania Wieloprofilowe Chronione
 2. Dział Usług Opiekuńczych – MOPR
 3. Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy
 4. Zespół Wychowania i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1
 5. Opieka dzienna " Bajkowy Ogród"
 6. Przedszkole Miejskie Nr 5
Więcej…
 
Kurs obsługa wózków jezdniowych widłowych

Pod koniec grudnia 2016 roku ośmioro uczestników grupy gospodarczej oraz dwóch uczestników grupy malarz - tapeciarz ukończyło kurs „obsługa wózków jezdniowych widłowych” obejmujący w pełnym zakresie zajęcia teoretyczne oraz praktyczne. Dzięki uczestnictwu w kursie nasi beneficjenci podnieśli własne kwalifikacje zawodowe, czym zwiększyli swoje szanse na zatrudnienie.

Więcej…
 
Edukacja zdrowotna

W Centrum Integracji Społecznej prowadzone są przez socjoterapeutę zajęcia z Edukacji zdrowotnej. Tematy omawiane podczas spotkań dotyczą zachowań prozdrowotnych, promocji i zdrowia. Celem zajęć jest kształtowanie zdolności dokonywania wyboru zachowań właściwych dla zdrowia własnego i innych ludzi.

Edukacja zdrowotna to nie tylko przekazywanie wiedzy o tym, co jest korzystne lub szkodliwe dla zdrowia, lecz również rozwijanie umiejętności, a także nawyków, które pomogą skutecznie wykorzystywać tę wiedzę.

Więcej…
 
Edukacja ogólna

W ramach reintegracji społecznej odbywają się zajęcia z edukacji ogólnej.

Są w nich prowadzone działania o charakterze edukacji ogólnej, które w znaczący sposób mogą się przyczynić do reintegracji społecznej. Poruszane są zagadnienia z zakresu planowania życia, zaspokajania własnych potrzeb, gospodarowania posiadanymi środkami, kształtowania aktywnej i odpowiedzialnej postawy życiowej. Uczestnicy nabywają umiejętności w zakresie podstaw obsługi komputera w systemie Windows oraz podstawy  internetu.  Poznają zasady „savoir-vivre” w różnych sytuacjach - czyli o dobrych manierach. Uczą się  budowania osobistego wizerunku a także wzmocnienia motywacji do podjęcia aktywności zawodowej.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 27