Centrum Integracji Społecznej w Chełmie
Przygotowania do spotkania wigilijnego

W Centrum Integracji Społecznej trwają przygotowania do spotkania wigilijnego pod bacznym okiem instruktora grupy kucharz.

 
Życzenia świąteczne

 
Prace remontowe

W ramach praktyk zawodowych nasi uczestnicy wykonują prace remontowo - malarskie w  pomieszczeniach jednostek z terenu miasta Chełma.

 
Przygotowania do świąt

W ramach reintegracji społecznej nasi uczestnicy w okresie przedświątecznym wykonują ozdoby bożonarodzeniowe

Więcej…
 
Warsztaty umiejętności społecznych

Uczestnicy kolejnej edycji projektu „CIS nowa szansa – nowe możliwości” z każdej grupy zawodowej biorą udział w zajęciach warsztatowych dotyczących umiejętności społecznych. Zajęcia zaplanowane są w wymiarze 135 godzin. Poprzez uczestnictwo w tych zajęciach można doskonalić posiadane już umiejętności interpersonalne, poszerzyć repertuar zachowań wykorzystywanych w relacjach z innymi ludźmi co wpływa pozytywnie na jakość tych kontaktów. Uczestnictwo w tych zajęciach pobudza także potrzebę samorealizacji oraz rozwoju osobistego. Dokonuje się to poprzez uczestnictwo w zajęciach związanych między innymi z umiejętnościami komunikacyjnymi, asertywnością, rozwiązywaniem sytuacji konfliktowych, poznawaniem samego siebie, rozpoznawaniem i kontrolą emocji czy radzeniem sobie ze stresem.


 
Warsztaty wiedzy o rynku pracy

W ramach porozumienia partnerskiego z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Lublinie Filia w Chełmie zostały zorganizowane dla naszych uczestników warsztaty wiedzy o rynku pracy. Podczas spotkania pracownicy WUP przedstawili oferowane przez siebie usługi, zostało omówione zagadnienie EURES - sieć europejskich ofert pracy, agencji zatrudnienia oraz kompetencji miękkich.

Beneficjenci z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w warsztatach.

Więcej…
 
Zajęcia na terenie budynku CIS

W ramach praktyk zawodowych uczestnicy CIS prowadzą prace malarskie i tapeciarskie na terenie budynku Centrum.

 
Nauka dekoracji potraw w grupie kucharz

Dlaczego dekorowanie potraw jest ważne?

Przyciągają wzrok i mile zaskoczą naszych gości. Mówią też o naszej kulturze – udekorowany posiłek ma przede wszystkim walory artystyczne – wizualne i smakowe.

Brawo dla Pań z grupy kucharz za wspaniałe wykonanie!

Więcej…
 
Podziękowania

 
"DNI Ubezpieczonego" w CIS

W dniu 23.10.2018 r. w Centrum Integracji Społecznej odbyło się spotkanie z ekspertami z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pt. "DNI Ubezpieczonego". Podczas spotkania uczestnicy dowiedzieli się: jak można sprawdzić, że są za nich odprowadzane składki; z jakich uprawnień dodatkowych mogą korzystać ubezpieczeni; jak sprawdzić stan swojego konta w ZUS przez internet; jak w przyszłości na podstawie danych na koncie lub subkoncie można wyliczyć swoją emeryturę. Wszystkim chętnym został założony profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE ZUS).

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 39