Centrum Integracji Społecznej w Chełmie
Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Centrum Integracji Społecznej w Chełmie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa

w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich.

Dni Otwarte w CIS – 10.05.2019 w godzinach od 9:00 – 14:00

Tytuł wydarzenia: „CIS szansą na własny rozwój-edycja 2019”

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9.00 od przywitania gości i prezentacji realizowanego obecnie projektu "CIS nowa szansa - nowe możliwości" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś 11 Włączenie społeczne, Działanie 11.1 Aktywne włączenie.

Zainteresowane osoby będą mogły wziąć udział w prowadzonych przez Centrum warsztatach i zajęciach prowadzonych przez instruktorów reintegracji zawodowej, doradcę zawodowego, psychologa.


 
Spotkanie wielkanocne dla uczestników i pracowników CIS 2019 r.

W dniu 18 kwietnia 2019 roku zorganizowaliśmy dla uczestników i pracowników CIS spotkanie wielkanocne. Połączyliśmy je z warsztatami zdobienia pisanek. Uczestnicy wzięli udział w konkursie na najładniejszą pisankę, którą samodzielnie wykonali. Wyłoniliśmy trzy najpiękniej oskrobane jajka. Spotkanie uświetnił występ naszej uczestniczki Diany Krystjańczuk, która zaprezentowała nam swój talent wokalny.

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością I Zastępca Prezydenta Miasta Chełm,  Dyrektor Departamentu Spraw Obywatelskich, Z-ca Dyrektora Departamentu Spraw Obywatelskich oraz Z-ca Dyrektora MOPR w Chełmie. Odwiedził nas również ksiądz Proboszcz Parafii p.w. Chrystusa Odkupiciela.

Tradycyjnie podzieliliśmy się jajeczkiem oraz złożyliśmy życzenia świąteczne. Wspólnie spędzony czas upłynął nam w radosnej atmosferze.

Więcej…
 
Życzenia Wielkanocne

 
Dzień Ziemi 2019

Wsparcie Centrum Integracji Społecznej dla AKCJI Edukacyjno –Ekologicznej w ramach Dnia Ziemi 2019

W związku z rozpoczynającą się Akcją Ekologiczno-Edukacyjną w ramach Dnia Ziemi 2019 uczestnicy i pracownicy Centrum Integracji Społecznej postanowili również wziąć w niej udział. Rozejrzeliśmy się wokół i w niedługim czasie zlokalizowaliśmy trzy miejsca wymagające natychmiastowej interwencji. Zgłosiliśmy chęć uprzątnięcia tych miejsc w Departamencie Spraw Obywatelskich. W sumie zebraliśmy 33 ochotników. MPGK (ZOM) dostarczyło nam worki. Nasze „sprzątanie Ziemi” odbyło się w dniu 03.04.2019r. W sumie zebrano 14 worków posegregowanych śmieci. Akcja przeprowadzona została sprawnie i w wiosennym nastroju !

Wybrane przez nas miejsca do uprzątnięcia:

  • teren przy Alei Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego i ul. Hrubieszowskiej
  • teren przy  ul. Partyzantów
  • teren przy ul. Powstańców Warszawy/ (przy parku)

Załączamy zdjęcia przed i po akcji.

Więcej…
 
Praktyki zawodowe w grupach konserwator terenów zielonych i pracownik gospodarczy

Praktyki zawodowe w grupach konserwator terenów zielonych i pracownik gospodarczy w sezonie 2018r./ 2019r.

Więcej…
 
Warsztaty aktywizacji zawodowej i przedsiębiorczości społecznej - poszukiwanie pracy za pośrednictwem Internetu.

Internet staje się obecnie ważnym narzędziem poszukiwania pracy, także miejscem na zatrudnienie (tzw. telepraca). Pracy możemy poszukiwać za pośrednictwem wielu portali internetowych. Poszukiwanie pracy przeniosło się prawie całkowicie do Internetu. Można tutaj szybko, bez wychodzenia z domu, znaleźć najwięcej aktualnych ofert pracy i co najważniejsze od razu wysłać dokumenty aplikacyjne. Internet jest ogromnym źródłem wiedzy o rynku pracy i pozwala nam łatwo dotrzeć do informacji o interesujących nas branżach i zapoznać się z profilami konkretnych pracodawców. Podczas ostatnich zajęć warsztatowych z aktywizacji zawodowej nasi uczestnicy również wykorzystywali to przydatne narzędzie w poszukiwaniu pracy.


 
Czas na rybę

Uczestniczki grupy kucharz przygotowały specjalny zdrowy obiad na początek wiosennych dni - rybę zapiekaną z warzywami.

Samo zdrowie - same witaminy.

 
Warsztaty umiejętności społecznych w grupie Kucharz

W ramach zajęć warsztatowych omawiane są aktualnie w grupach zagadnienia związane z emocjami. Poruszana jest tematyka dotycząca rozpoznawania uczuć i emocji oraz efektywnego radzenia sobie z nimi, co może wpływać na poprawę relacji z bliskimi osobami.


 
Zakończenie programu zatrudnienia socjalnego

Z końcem lutego jedna uczestniczka grupy fryzjersko - porządkowej, trzy uczestniczki grupy kulinarno – porządkowej oraz uczestnik grupy remontowo -porządkowej po osiemnastu miesiącach uczestnictwa ukończyli program zatrudnienia socjalnego.

Naszym absolwentom życzymy dalszych sukcesów zawodowych i osobistych!

Więcej…
 
Warsztaty cukiernicze dla Najmłodszych

Nic tak nie smakuje jak domowe łakocie...

Nic tak nie łączy jak wspólna praca i pasja

Grupa kucharz i dzieci ze Żłobka Miejskiego "Słoneczko"

 

Było słodko i pysznie.

Dziękujemy za wspólne słodkie chwile.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 40