Centrum Integracji Społecznej w Chełmie
Nasze wsparcie w pracach remontowych i porządkowych

Od połowy sierpnia 2017r. uczestnicy grupy malarz-tapeciarz oraz grupy gospodarczej aktywnie wspierają przebudowę i remont szkolnej  stołówki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarneckiego. W tym okresie wykonywali również prace malarskie w środowiskowym Domu Samopomocy w Chełmie.

 
Teoria zawodu w grupie opiekunek

W grupie opiekunek dziecięcych i osób starszych wraz z rozpoczęciem kolejnej edycji projektu "CIS nowa szansa- nowe możliwości" rozpoczęły się zajęcia teoretyczne prowadzone przez instruktora grupy. Teoria zawodu realizowana jest w odrębnych blokach tematycznych dla opiekunek dziecięcych i osób starszych. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w wymiarze 80 godz dla każdej z grup.Wiadomości teoretyczne stanowić niezbędne uzupełnienie umiejętności nabywanych podczas praktyk zawodowych.


 
Wizyta uczestnikow KIS Zamość w CIS Chełm

Z początkiem grudnia 2017 roku siedmioro uczestników grupy gospodarczej oraz trzech uczestników grupy malarz - tapeciarz rozpoczło kurs "obsługa wózków jezdniowych widłowych" obejmujący w pełnym zakresie zajęcia teoretyczne oraz praktyczne. Dzięki uczestnictwu w kursie nasi beneficjenci mają szansę na podniesienie własnych kwalifikacji zawodowych, czym zwiększą swoje szanse na zatrudnienie.

 
Grupa stylizacja - zajęcia praktyczna

Nasze uczestniczki podczas zajęć z wizażu na których mogły dowiedzieć się o prostych zasadach makijażu oraz pielęgnacji cery.


 
Praktyki zawodowe grupy kucharz

Rozpoczęła się druga edycja projektu "CIS nowa szansa-nowe możliwości". Uczestnicy z grupy kucharz mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności na pierwszych zajęciach w pracowni kulinarnej.

Więcej…
 
Rozpoczęcie II edycji projektu "CIS - nowa szansa - nowe możliwości"

Dnia 1 września rozpoczęła się II edycja projektu "CIS nowa szansa-nowe możliwości" współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 42 osoby realizują "indywidualny program zatrudnienia socjalnego" w pięciu grupach zawodowych: gospodarczej, stylizacji (manikiurzysta-wizażysta-fryzjer), grupie o profilu kucharz, malarz-tapeciarz, opiekunek dziecięcych i osób starszych. II edycja projektu będzie trwała 12 miesięcy.

 

 
Szkolenie BHP dla nowych uczestników

W dniu 01.09.2017 r. wszyscy uczestnicy zostali przeszkoleni i zapoznani z przepisami BHP obowiązującymi w poszczególnych grupach zawodowych.

 
Zakończenie I edycji projektu "CIS nowa szansa - nowe możliwości"

W dniu 31.08.2017 roku odbyło się uroczyste zakończenie I edycji projektu "CIS nowa szansa - nowe możliwości". Uczestnicy przez 12 miesięcy brali udział w zajęciach zorganizowanych w ramach reintegracji społecznej i zawodowej w grupach zawodowych o profilach: kucharz, opiekunka dziecięca i osób starszych, stylizacja (fryzjer, manikiurzysta, wizażysta), pracownik gospodarczy i konserwator terenów zielonych oraz malarz - tapeciarz. Uczestnicy otrzymali zaświadczenia ukończenia programu zatrudnienia socjalnego. Wszystkim absolwentom życzymy dalszych sukcesów zawodowych i osobistych!

Więcej…
 
Podpisywanie Indywidualnych Programow Zatrudnienia Socjalnego

W dniu 31.08.2017 r. 49 osób podpisało Indywidualny Program Zatrudnienia Socjalnego. Wszystkie osoby zostały objęte programem reintegracji społecznej i zawodowej na okres 12 miesięcy.

Więcej…
 
Egzaminy czeladnicze

Projekt: "CIS nowa szansa-nowe możliwości"

W dniu 29.08.2017 r. odbyły się egzaminy czeladnicze w grupach: stylizacji, kucharz, malarz - tapeciarz. Wszyscy uczestnicy zdali egzamin pozytywnie i uzyskali tytuł czeladnika.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 6 z 31