Centrum Integracji Społecznej w Chełmie
Warsztaty aktywizacji zawodowej i przedsiębiorczości społecznej - poszukiwanie pracy za pośrednictwem Internetu.

Internet staje się obecnie ważnym narzędziem poszukiwania pracy, także miejscem na zatrudnienie (tzw. telepraca). Pracy możemy poszukiwać za pośrednictwem wielu portali internetowych. Poszukiwanie pracy przeniosło się prawie całkowicie do Internetu. Można tutaj szybko, bez wychodzenia z domu, znaleźć najwięcej aktualnych ofert pracy i co najważniejsze od razu wysłać dokumenty aplikacyjne. Internet jest ogromnym źródłem wiedzy o rynku pracy i pozwala nam łatwo dotrzeć do informacji o interesujących nas branżach i zapoznać się z profilami konkretnych pracodawców. Podczas ostatnich zajęć warsztatowych z aktywizacji zawodowej nasi uczestnicy również wykorzystywali to przydatne narzędzie w poszukiwaniu pracy.


 
Czas na rybę

Uczestniczki grupy kucharz przygotowały specjalny zdrowy obiad na początek wiosennych dni - rybę zapiekaną z warzywami.

Samo zdrowie - same witaminy.

 
Warsztaty umiejętności społecznych w grupie Kucharz

W ramach zajęć warsztatowych omawiane są aktualnie w grupach zagadnienia związane z emocjami. Poruszana jest tematyka dotycząca rozpoznawania uczuć i emocji oraz efektywnego radzenia sobie z nimi, co może wpływać na poprawę relacji z bliskimi osobami.


 
Zakończenie programu zatrudnienia socjalnego

Z końcem lutego jedna uczestniczka grupy fryzjersko - porządkowej, trzy uczestniczki grupy kulinarno – porządkowej oraz uczestnik grupy remontowo -porządkowej po osiemnastu miesiącach uczestnictwa ukończyli program zatrudnienia socjalnego.

Naszym absolwentom życzymy dalszych sukcesów zawodowych i osobistych!

Więcej…
 
Warsztaty cukiernicze dla Najmłodszych

Nic tak nie smakuje jak domowe łakocie...

Nic tak nie łączy jak wspólna praca i pasja

Grupa kucharz i dzieci ze Żłobka Miejskiego "Słoneczko"

 

Było słodko i pysznie.

Dziękujemy za wspólne słodkie chwile.

Więcej…
 
Edukacja zdrowotna

W Centrum Integracji Społecznej prowadzone są przez socjoterapeutę zajęcia z edukacji zdrowotnej. Tematy omawiane podczas spotkań dotyczą zachowań prozdrowotnych, promocji zdrowia. Celem zajęć jest kształtowanie zdolności dokonywania wyboru zachowań właściwych dla zdrowia własnego i innych ludzi.

Edukacja zdrowotna to nie tylko przekazywanie wiedzy o tym, co jest korzystne lub szkodliwe dla zdrowia, lecz również rozwijanie umiejętności, a także nawyków, które pomogą skutecznie wykorzystywać tą wiedzę.


 
Psychoedukacja rodzinna prowadzona przez psychologa

Uczestnicy III edycji projektu "CIS nowa szansa - nowe możliwości" biorą udział w zajęciach psychoedukacji rodzinnej. Tematyka poruszana na tych zajęciach dotyczy relacji partnerskich, rodzinnych oraz wychowawczych. Uczestnicy wykonują ćwiczenia, dyskutują na ważne tematy, wymieniają się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Dzięki uczestnictwu w tych zajęciach poszerzają wiedzę na temat sposobów zachowania w relacjach z bliskimi osobami oraz możliwości ich zamiany na bardziej satysfakcjonujące.


 
Stylizacja paznokci

Doskonalenie metody żelowej i hybrydowej w stylizacji paznokci.

 
Warsztaty cukiernicze - "Pierniczki Bożonarodzeniowe"

Pod bacznym okiem instruktora reintegracji zawodowej grupy kucharz i grupy kulinarno - porządkowej nasi uczestnicy przygotowali warsztaty cukiernicze pod tytułem "Pierniczki Bożonarodzeniowe" dla dzieci z Przedszkola Miejskiego nr. 15 w Chełmie i seniorów z Dziennego Domu Senior+.


 
Świąteczne warsztaty - spotkanie wigilijne

W dniu 19.12.2018 roku zorganizowaliśmy dla uczestników oraz pracowników Centrum Integracji Społecznej spotkanie wigilijne połączone z warsztatami dekorowania pierników. Każdy uczestnik własnoręcznie przyozdobione pierniki mógł zabrać do domu. Wszyscy otrzymali drobne upominki w postaci aniołków wykonanych przez grupę stylizacji. Wspólnie spędzony czas był okazją do rozmów na temat bożonarodzeniowych zwyczajów. W świątecznej atmosferze i przy pięknie przystrojonej choince podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Przy wspólnym słuchaniu kolęd, mogliśmy delektować się smakiem świątecznych potraw przygotowanych przez grupę kulinarną. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością Pan Artur Juszczak oraz Pan Andrzej Kosiniec – Wiceprezydenci Miasta Chełm, którzy złożyli uczestnikom serdeczne życzenia świąteczne. Ponadto Pan Zbigniew Grochmal – Komendant Straży Miejskiej w Chełmie, wraz z życzeniami wręczył naszym uczestnikom grupy malarz – tapeciarz podziękowania za pomoc w remoncie budynku Straży Miejskiej.

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 39