Centrum Integracji Społecznej w Chełmie
Życzenia Wielkanocne

 
Dzień Ziemi 2019

Wsparcie Centrum Integracji Społecznej dla AKCJI Edukacyjno –Ekologicznej w ramach Dnia Ziemi 2019

W związku z rozpoczynającą się Akcją Ekologiczno-Edukacyjną w ramach Dnia Ziemi 2019 uczestnicy i pracownicy Centrum Integracji Społecznej postanowili również wziąć w niej udział. Rozejrzeliśmy się wokół i w niedługim czasie zlokalizowaliśmy trzy miejsca wymagające natychmiastowej interwencji. Zgłosiliśmy chęć uprzątnięcia tych miejsc w Departamencie Spraw Obywatelskich. W sumie zebraliśmy 33 ochotników. MPGK (ZOM) dostarczyło nam worki. Nasze „sprzątanie Ziemi” odbyło się w dniu 03.04.2019r. W sumie zebrano 14 worków posegregowanych śmieci. Akcja przeprowadzona została sprawnie i w wiosennym nastroju !

Wybrane przez nas miejsca do uprzątnięcia:

  • teren przy Alei Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego i ul. Hrubieszowskiej
  • teren przy  ul. Partyzantów
  • teren przy ul. Powstańców Warszawy/ (przy parku)

Załączamy zdjęcia przed i po akcji.

Więcej…
 
Praktyki zawodowe w grupach konserwator terenów zielonych i pracownik gospodarczy

Praktyki zawodowe w grupach konserwator terenów zielonych i pracownik gospodarczy w sezonie 2018r./ 2019r.

Więcej…
 
Warsztaty aktywizacji zawodowej i przedsiębiorczości społecznej - poszukiwanie pracy za pośrednictwem Internetu.

Internet staje się obecnie ważnym narzędziem poszukiwania pracy, także miejscem na zatrudnienie (tzw. telepraca). Pracy możemy poszukiwać za pośrednictwem wielu portali internetowych. Poszukiwanie pracy przeniosło się prawie całkowicie do Internetu. Można tutaj szybko, bez wychodzenia z domu, znaleźć najwięcej aktualnych ofert pracy i co najważniejsze od razu wysłać dokumenty aplikacyjne. Internet jest ogromnym źródłem wiedzy o rynku pracy i pozwala nam łatwo dotrzeć do informacji o interesujących nas branżach i zapoznać się z profilami konkretnych pracodawców. Podczas ostatnich zajęć warsztatowych z aktywizacji zawodowej nasi uczestnicy również wykorzystywali to przydatne narzędzie w poszukiwaniu pracy.


 
Czas na rybę

Uczestniczki grupy kucharz przygotowały specjalny zdrowy obiad na początek wiosennych dni - rybę zapiekaną z warzywami.

Samo zdrowie - same witaminy.

 
Warsztaty umiejętności społecznych w grupie Kucharz

W ramach zajęć warsztatowych omawiane są aktualnie w grupach zagadnienia związane z emocjami. Poruszana jest tematyka dotycząca rozpoznawania uczuć i emocji oraz efektywnego radzenia sobie z nimi, co może wpływać na poprawę relacji z bliskimi osobami.


 
Zakończenie programu zatrudnienia socjalnego

Z końcem lutego jedna uczestniczka grupy fryzjersko - porządkowej, trzy uczestniczki grupy kulinarno – porządkowej oraz uczestnik grupy remontowo -porządkowej po osiemnastu miesiącach uczestnictwa ukończyli program zatrudnienia socjalnego.

Naszym absolwentom życzymy dalszych sukcesów zawodowych i osobistych!

Więcej…
 
Warsztaty cukiernicze dla Najmłodszych

Nic tak nie smakuje jak domowe łakocie...

Nic tak nie łączy jak wspólna praca i pasja

Grupa kucharz i dzieci ze Żłobka Miejskiego "Słoneczko"

 

Było słodko i pysznie.

Dziękujemy za wspólne słodkie chwile.

Więcej…
 
Edukacja zdrowotna

W Centrum Integracji Społecznej prowadzone są przez socjoterapeutę zajęcia z edukacji zdrowotnej. Tematy omawiane podczas spotkań dotyczą zachowań prozdrowotnych, promocji zdrowia. Celem zajęć jest kształtowanie zdolności dokonywania wyboru zachowań właściwych dla zdrowia własnego i innych ludzi.

Edukacja zdrowotna to nie tylko przekazywanie wiedzy o tym, co jest korzystne lub szkodliwe dla zdrowia, lecz również rozwijanie umiejętności, a także nawyków, które pomogą skutecznie wykorzystywać tą wiedzę.


 
Psychoedukacja rodzinna prowadzona przez psychologa

Uczestnicy III edycji projektu "CIS nowa szansa - nowe możliwości" biorą udział w zajęciach psychoedukacji rodzinnej. Tematyka poruszana na tych zajęciach dotyczy relacji partnerskich, rodzinnych oraz wychowawczych. Uczestnicy wykonują ćwiczenia, dyskutują na ważne tematy, wymieniają się własnymi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Dzięki uczestnictwu w tych zajęciach poszerzają wiedzę na temat sposobów zachowania w relacjach z bliskimi osobami oraz możliwości ich zamiany na bardziej satysfakcjonujące.


 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 39