Centrum Integracji Społecznej w Chełmie
Podstawy rehabilitacji

Podstawy rehabilitacji

W kwietniu rozpoczęły się zajęcia z podstaw rehabilitacji prowadzone przez Panią Małgorzatę Kamińską. Panie z grupy opiekuńczo-porządkowej aktywnie uczestniczą w zajęciach, zdobywają wiedzę teoretyczną, mają możliwość zastosować ją także w praktyce. Zdobyte umiejętności będą mogły wykorzystać w trakcie praktyk zawodowych.

Więcej…
 
Zajęcia z dietetyki

Zajęcia z dietetyki

W kwietniu rozpoczęły się zajęcia z dietetyki prowadzone przez Panią Monikę Mazur. Panie z grupy kulinarno-porządkowej uczą się zasad prawidłowego żywienia. Oprócz zajęć teoretycznych uczestniczki pod okiem Pani Moniki przygotowują zdrowe i bardzo smaczne potrawy.

Więcej…
 
Udział w konferencji „Rodzina Zastępcza dla Dzieci bez przyszłości”

Udział w konferencji „Rodzina Zastępcza dla Dzieci bez przyszłości”

W dniu 25.03.2009 roku została zorganizowana przez Ośrodek Adopcyjno-Opiekuńczy w Chełmie konferencja „Rodzina Zastępcza dla Dzieci bez przyszłości". Nasz udział w organizacji konferencji polegał na przygotowaniu cateringu. Uczestnicy grup kulinarnych pod nadzorem instruktorów zawodu przyrządzili smaczne potrawy, grupa porządkowa zajęła się obsługą zaproszonych gości. Po raz kolejny nasi beneficjenci dali się poznać jako osoby odpowiedzialne i zorganizowane.

 

Więcej…
 
Wystawa - „Chińska armia terakotowa cesarza Qin"

Wystawa - „Chińska armia terakotowa cesarza Qin"

W dniach 17.03.2009 - 20.03.2009 r. uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w Chełmie mieli okazję obejrzeć wystawę w Chełmskim Muzeum „Chińska armia terakotowa cesarza Qin".

Armia Terakotowa - tak nazywanych jest ponad siedem tysięcy żołnierzy wraz z końmi, odnalezionych przez trzech chińskich chłopów w 1974 roku, w pobliżu miasta Xi'an. W 1987 roku zespół grobowców został uznany przez UNESCO jako ósmy cud świata. Figury są naturalnej wielkości, wykonane z wypalonej gliny. Każda z postaci ma indywidualne rysy twarzy i zdecydowanie różni się od innych. Postaci są bardzo starannie wykonane, czego dowodem jest prawidłowa budowa ciała i niemal widoczne napięcie mięśni. Ich włosy są wysoko upięte w kok. Niektóre figury umiejscowiono na wozach z końmi, inne trzymają w ręku oszczepy bądź klęczą z wyciągniętym mieczem. Bilety wstępu zostały sfinansowane przez Unię Euroejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej…
 
Ruszyła III edycja

Ruszyła III edycja

Nasz projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach EFS nosi nazwę „Spróbujmy jeszcze raz..." Nazwa projektu nie jest przypadkowa. W programie uczestniczy 30 osób, które z różnych przyczyn nie mogą się odnaleźć na rynku pracy. Centrum Integracji Społecznej podejmuje szereg działań, by te osoby powróciły do życia zawodowego oraz aktywnie uczestniczyły w życiu społecznym. Przed uczestnikami pojawiają się nowe możliwości i nadzieja, że mogą spróbować jeszcze raz...

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia212223242526następnaostatnia»

Strona 26 z 26