Centrum Integracji Społecznej w Chełmie
Rozpoczęcie kolejnej edycji - Program "Razem wśród ludz"

Od 01.02.2010 r. rozpoczęła się kolejna edycja programu reintegracji społecznej i zawodowej w Centrum Integracji Społecznej w ramach projektu systemowego „Razem wśród ludzi” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestnikami programu są osoby długotrwale bezrobotne, uzależnione od alkoholu poddające się procesowi leczenia lub po jego ukończeniu, osoby bezdomne, osoby po zwolnieniu z zakładu karnego. Ostatecznie Indywidualny Program Zatrudnienia Socjalnego podpisze 63 osoby.

 
Film i audycja radiowa o Naszym Centrum

Fundacja „Fuga Mundi” w ramach projektu „Potrafisz” zrealizowała film dotyczący funkcjonowania Centrum Integracji Społecznej w Chełmie, koncentrując się na realizacji projektu „Spróbujmy jeszcze raz....” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach PO KL 2007-2013. Film był wyemitowany w Telewizji Lublin.

Dim lights Embed Embed this video on your site

Więcej…
 
Konferencja - podsumowanie projektu „Spróbujmy jeszcze raz...”
W dniu 02.02.2010 r. odbyła się konferencja w Centrum Integracji Społecznej podsumowująca realizację projektu „Spróbujmy jeszcze raz...”

Do problematyki reintegracji wprowadziła dr Lucyna Kozaczuk Dyrektor MOPR w Chełmie. Zrealizowany projekt zaprezentowali pracownicy CIS – Edyta Deszczka i Agnieszka Żabińska. W dalszej części o perspektywach rozwoju CIS po 31.12.2010 r. w kontekście inicjatyw i konkursów MPiPS mówił Andrzej Trzeciecki z Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej MPiPS. Prezes Stowarzyszenia „Nowa szansa” w Zamościu Kazimierz Wojtowicz przedstawił temat dotyczący spółdzielni socjalnej jako szansy dla osób realizujących reintegrację zawodową. Na zakończenie konferencji rozdano uczestnikom zaświadczenia o ukończeniu III edycji zatrudnienia socjalnego.

Więcej…
 
Kulig

Ostatnie wspólne spotkanie uczestników projektu „Spróbujmy jeszcze raz...” zostało zorganizowane 29.01. 2010 r. Był to kulig w Ośrodku Rekreacyjno-Sportowym w Natalinie. Zimowa aura sprzyjała zabawom na śniegu, przejażdżka saniami po ośnieżonym lesie wprawiła wszystkich w dobry nastrój, kiełbaska z ogniska smakowała...

Więcej…
 
Wigilia 2009
W dniu 15.12.2009 roku zorganizowaliśmy dla uczestników oraz pracowników Centrum Integracji Społecznej spotkanie wigilijne. W świątecznej atmosferze podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Przy pięknie udekorowanej choince i wspólnym słuchaniu kolęd, mogliśmy delektować się smakiem świątecznych potraw przygotowanych przez grupę kulinarną.

 

Więcej…
 
Wycieczka do Krasnobrodu
W dniach 10 - 11 listopada 2009 roku zorganizowana została wycieczka do Krasnobrodu dla uczestników Centrum Integracji Społecznej. W planie były przewidziane różne atrakcje. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy kaplicę św. Rocha, a wieczorem powitano nas w hotelu uroczystą kolacją przy świecach, gdzie nie zabrakło też współnych tańców. Następnego dnia, razem z przewodnikiem mogliśmy zobaczyć miejscowe zabytki m. in. kaplicę "na wodzie" i zespół klasztorny oo. Dominikanów. W Górecku Kościelnym zwiedziliśmy zabytkowy kościół oraz aleję pomnikowych dębów. Mimo listopadowej aury radośnie wspominamy wspólnie przezyte chwile.

Więcej…
 
Konferencji z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem

20 pażdziernika 2009r. w Centrum Integracji Społecznej w Chełmie, odbędzie się konferencja z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem i trzeciej rocznicy podpisania Indywidualnego Programu Zatrudnienia Socjalnego.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji wszystkich zainteresowanych.

 

Więcej…
 
Kurs bukieciarstwa
W lipcu część naszych uczestniczek wzięła udział w szkoleniu "Bukieciarstwo". Szkolenie realizował Ośrodek Szkolenia, Dokształcania i Doskonalenia Kadr "KURSOR" w Lublinie Oddział w Chełmie. Panie uczyły się wykonywać kompozycje roślinne, wiązanki, stroiki świąteczne, dekoracje ślubne. Każda uczestniczka szkolenia otrzymała zaświadczenie ukończenia kursu. Panie nabyły kwalifikacje, które umożliwią podjęcie pracy w nowym zawodzie. A piękne kompozycje z suszonych kwiatów ozdabiają nasze pomieszczenia.

Więcej…
 
Wycieczka Nałęczów - Kazimierz Dolny
W dniu 26.06.2009 r. została zorganizowana wycieczka turystyczno - krajoznawcza uczestników Centrum Integracji Społecznej do Nałęzowa i Kazimierza Dolnego. W Kazimierzu podziwiano wieżę, ruiny zamku, Rynek, Górę Trzech Krzyży, płynęliśmy również statkiem po Wiśle. W Nałeczowie spacerowalismy po parku zdrojowym oraz w pijalni wód mineralnych degustowaliśmy różne rodzaje wód. Wszyscy uczestnicy byli pełni pozytywnych wrażeń po udanej wycieczce.

Więcej…
 
Natalin

Natalin

12.06.2009 r. - ten czerwcowy dzień nasi uczestnicy mogli spędzić w Ośrodku Rekreacyjno - Sportowym w Natalinie. Spacerowano przy miejscocych stawach, zwiedzając zabytkowy wiatrak i pobliską okolicę. Uczestnicy mogli również obejrzeć stajnie z końmi, upiec kiełbaski przy ognisku, a także spróbować pysznego bigosu.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia21222324252627następnaostatnia»

Strona 26 z 27