Centrum Integracji Społecznej w Chełmie
Wigilia 2009
W dniu 15.12.2009 roku zorganizowaliśmy dla uczestników oraz pracowników Centrum Integracji Społecznej spotkanie wigilijne. W świątecznej atmosferze podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Przy pięknie udekorowanej choince i wspólnym słuchaniu kolęd, mogliśmy delektować się smakiem świątecznych potraw przygotowanych przez grupę kulinarną.

 

Więcej…
 
Wycieczka do Krasnobrodu
W dniach 10 - 11 listopada 2009 roku zorganizowana została wycieczka do Krasnobrodu dla uczestników Centrum Integracji Społecznej. W planie były przewidziane różne atrakcje. Pierwszego dnia zwiedzaliśmy kaplicę św. Rocha, a wieczorem powitano nas w hotelu uroczystą kolacją przy świecach, gdzie nie zabrakło też współnych tańców. Następnego dnia, razem z przewodnikiem mogliśmy zobaczyć miejscowe zabytki m. in. kaplicę "na wodzie" i zespół klasztorny oo. Dominikanów. W Górecku Kościelnym zwiedziliśmy zabytkowy kościół oraz aleję pomnikowych dębów. Mimo listopadowej aury radośnie wspominamy wspólnie przezyte chwile.

Więcej…
 
Konferencji z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem

20 pażdziernika 2009r. w Centrum Integracji Społecznej w Chełmie, odbędzie się konferencja z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem i trzeciej rocznicy podpisania Indywidualnego Programu Zatrudnienia Socjalnego.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji wszystkich zainteresowanych.

 

Więcej…
 
Kurs bukieciarstwa
W lipcu część naszych uczestniczek wzięła udział w szkoleniu "Bukieciarstwo". Szkolenie realizował Ośrodek Szkolenia, Dokształcania i Doskonalenia Kadr "KURSOR" w Lublinie Oddział w Chełmie. Panie uczyły się wykonywać kompozycje roślinne, wiązanki, stroiki świąteczne, dekoracje ślubne. Każda uczestniczka szkolenia otrzymała zaświadczenie ukończenia kursu. Panie nabyły kwalifikacje, które umożliwią podjęcie pracy w nowym zawodzie. A piękne kompozycje z suszonych kwiatów ozdabiają nasze pomieszczenia.

Więcej…
 
Wycieczka Nałęczów - Kazimierz Dolny
W dniu 26.06.2009 r. została zorganizowana wycieczka turystyczno - krajoznawcza uczestników Centrum Integracji Społecznej do Nałęzowa i Kazimierza Dolnego. W Kazimierzu podziwiano wieżę, ruiny zamku, Rynek, Górę Trzech Krzyży, płynęliśmy również statkiem po Wiśle. W Nałeczowie spacerowalismy po parku zdrojowym oraz w pijalni wód mineralnych degustowaliśmy różne rodzaje wód. Wszyscy uczestnicy byli pełni pozytywnych wrażeń po udanej wycieczce.

Więcej…
 
Natalin

Natalin

12.06.2009 r. - ten czerwcowy dzień nasi uczestnicy mogli spędzić w Ośrodku Rekreacyjno - Sportowym w Natalinie. Spacerowano przy miejscocych stawach, zwiedzając zabytkowy wiatrak i pobliską okolicę. Uczestnicy mogli również obejrzeć stajnie z końmi, upiec kiełbaski przy ognisku, a także spróbować pysznego bigosu.

Więcej…
 
Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

5 czerwca 2009 roku zorganizowano spotkanie dla dzieci beneficjentów Centrum Integracji Społecznej z okazji Dnia Dziecka. Impreza odbyła się w dawnej kawiarence "Zacisze". Podczas spotkania nasze pociechy z apetytem zajadały się smacznymi kanapkami, naleśnikami, sałatką owocową oraz słodyczami. Poczęstunek przygotowała grupa kulinarno - porządkowa "pod okiem" swojej instruktorki. Dzieci z usmiechem uczestniczyły w zabawach na świeżym powietrzu.

Więcej…
 
Podstawowy kurs obsługi komputera

W maju rozpoczął sie "Podstawowy kurs obsługi komputera". Każda z siedmiu grup szkoleniowych podczas 50 godzin zajęć nauczy się podstawowych umiejętności pracy z komputerem. Beneficjenci chętnie uczestniczą w ciekawych zajęciach prowadzonych przez Pana Piotra Janiuka.

Więcej…
 
Zajęcia grupy kulinarno - porządkowej

Zajęcia grupy kulinarno - porządkowej

Grupa kulinarno - porządkowa rozwija swoje umiejątności pod okiem instruktora reintegracji zawodowej na warsztatach kulinarnych w naszej pracowni kulinarnej.

Więcej…
 
Udział w Międzynarodowym Dniu Muzeów

Udział w Międzynarodowym Dniu Muzeów

W dniu 18.05.2009 r. beneficjenci Centrum Integracji Społecznej w Chełmie w ramach zajęć uczestniczyli w Międzynarodowym Dniu Muzeów. Wzięli udział w festynie na dziedzińcu muzealnym przy ul. Lubelskiej 56A.

Muzeum zaproponowało szeroką gamę propozycji i imprez dla wszystkich zainteresowanych, m.in. pokaz haftu krzyżykowego, wykonania mereżki, prac rzeźbiarskich. Beneficjenci dowiedzieli się jak w łatwy sposób wykonać piękne kwiaty z papieru, biżuterię z modeliny. Kulminacyjnym punktem festynu był pokaz walk rycerskich w wykonaniu Bractwa Grodów Czerwieńskich oraz pokaz tańców historycznych.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia212223242526następnaostatnia»

Strona 25 z 26