Centrum Integracji Społecznej w Chełmie
Dzień Kobiet w CIS

W dniu 06. 03. 2020r. w Centrum Integracji Społecznej odbyła się uroczystość dedykowana kobietom z okazji ich zbliżającego się święta, o godzinie 12:00  Panie  nieświadome co się wydarzy zgromadziły się w sali, gdzie z niespodzianką oczekiwali już Panowie. Zaprezentowali zabawny program artystyczny, składając tym samym piękne życzenia kobietom. Na koniec uroczystości uczestniczki otrzymały od mężczyzn  kolorowe tulipany oraz słodki poczęstunek zaserwowany przez Panów.

Więcej…
 
Bal Karnawałowy dla dzieci uczestników Centrum

W dniu 11.02.2020 r, w godzinach 12:00-15:00 w Centrum  Integracji  Społecznej w Chełmie odbył się Bal Karnawałowy dla dzieci uczestników Centrum. Pani Dyrektor Bożena Stasiak rozpoczęła zabawę od podziękowań dla wszystkich, którzy zaangażowali się w pomoc przy organizacji tego wydarzenia, wręczając oficjalne podziękowania. W przygotowania do tego dnia włączone były wszystkie grupy zawodowe.

Więcej…
 
Spotkanie informacyjno – warsztatowe dotyczące rozwoju potencjału sektora Ekonomii Społecznej

W dniu 28.01.2020 r. w Centrum Integracji Społecznej w Chełmie odbyło się I spotkanie informacyjno-warsztatowe dotyczące rozwoju potencjału sektora Ekonomii Społecznej, w zakresie tworzenia miejsc pracy w przedsiębiorstwach społecznych. W spotkaniu udział wzięli: Pani Beata Juśkiewicz - doradca OWES, Pan Jan Marcyniuk - Prezes Spółdzielni Socjalnej Jan-Trans”, uczestnicy grupy remontowo-porządkowej oraz pracownicy Centrum Integracji Społecznej w Chełmie.

Celem spotkania było tworzenie nowych miejsc pracy w spółdzielniach socjalnych jako szansy efektywnej reintegracji społecznej i zawodowej dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.  Pan Jan Marcyniuk - Prezes Spółdzielni Socjalnej „Jan-Trans” przedstawił, czym zajmuje się jego spółdzielnia socjalna oraz zainteresował uczestników CIS podjęciem zatrudnienia  w spółdzielni. Pani Beata Juśkiewicz - doradca OWES podkreśliła, że praca w spółdzielni socjalnej jest szansą na usamodzielnienie się ekonomiczne. Pani Bożena Stasiuk – Dyrektor Centrum Integracji Społecznej zwróciła szczególną uwagę na wzmacnianie potencjału ekonomii społecznej poprzez współprace pomiędzy instytucjami.

Po przedstawieniu wyżej wymienionych zagadnień i omówieniu nowo utworzonej spółdzielni socjalnej, uczestnicy CIS zgłosili chęć przystąpienia do spółdzielni, co w przyszłości może skutkować podjęciem stałego zatrudnienia i usamodzielnieniem ekonomicznym.

Więcej…
 
Spotkanie Wigilijne w Centrum Integracji Społecznej w Chełmie

W dniu 19.12.2019r. w Centrum Integracji Społecznej w Chełmie odbyło się Spotkanie Wigilijne. Swoją obecnością zaszczycili nas Pani Agnieszka Kruk I zastępca Prezydenta Miasta Chełm, a także Ksiądz Grzegorz Szymański Proboszcz Parafii pw. Chrystusa Odkupiciela, który wprowadzając wszystkich w świąteczną atmosferę odczytał  przybyłym gościom fragment Pisma Świętego. Pani Dyrektor Bożena Stasiak życzyła wszystkim spokojnych i Wesołych Świąt oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Spotkanie uświetnił występ wokalny absolwentki Centrum Integracji Społecznej Pani Diany Krystjańczuk. Zaproszeni Goście, pracownicy i uczestnicy wzajemnie podzielili się opłatkiem oraz złożyli sobie życzenia.

Degustowaliśmy również potrawy wigilijne przygotowane przez grupę kulinarno-porządkową.

Więcej…
 
Podziękowanie

 
Życzenia dla Pracowników CIS

 
Uroczyste obchody Dnia Pracownika Socjalnego

W dniu 21 listopada 2019 roku w Centrum Integracji Społecznej w Chełmie odbyły się uroczyste obchody z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.

Pomimo wielu obowiązków służbowych w ten szczególny dzień zaszczycili nas swoją obecnością:

 1. Pan Longin Bożeński – Przewodniczący Rady Miasta Chełm
 2. Pani Monika Zaborek – Turewicz – Dyrektor Departamentu Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Chełm
 3. Pani Edyta Dąbska - Zastępca Dyrektora Departamentu Spraw Obywatelskich
 4. Pani Dorota Betka – Bartosiewicz – Zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie
 5. Pani Barbara Gil – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmie
 6. Pan Artur Juszczak – Prezes Zarządu Chełmskiego Parku Wodnego i Targowisk Miejskich Sp. z o.o.
 7. Pan Mariusz Żabiński - Dyrektor Miejskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu  Opieki Zdrowotnej
 8. Pani Katarzyna Sadowska-Twardzik – Dyrektor Żłobka Miejskiego „Chełmskie Niedźwiadki”
 9. Pani Anna Tokarska – Dyrektor Chełmskiego Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie
 10. Pani Dorota Protasiewicz – Dyrektor  Domu Małych Dzieci
 11. Pan Krzysztof Jaszczuk – Kierownik Kadr w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej
Zaproszeni goście wyrazili uznanie za wysiłek i zaangażowanie w wypełnianiu ważnej roli społecznej na rzecz drugiego człowieka.
Podczas uroczystości Pani Bożena Stasiak- Dyrektor Centrum Integracji Społecznej podkreśliła jak ważna jest pomoc dla wielu osób, stanowiąca niezbędne oparcie pozwalające przezwyciężyć niejeden trud ludzkiego życia.
Pani Dyrektor życzyła wszystkim pracownikom wszelkiej pomyślności w życiu osobistym oraz zadowolenia i satysfakcji z wykonywanej pracy zawodowej.
Więcej…
 
Dzień Pracownika Socjalnego - życzenia

 
Podziękowania

 
Dobre Praktyki Centrum Integracji Społecznej w Chełmie
Dnia 11 października 2019 r. odbyła się konferencja w Lubelskim Centrum Konferencyjnym z okazji 15-lecia Ustawy o Zatrudnieniu Socjalnym zorganizowana przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta Koło Gdańskie przy współpracy z Ministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Centrum Integracji Społecznej w Chełmie, reprezentowane przez Panią dyrektor Bożenę Stasiak, przedstawiło swoje Dobre Praktyki 13-letniego funkcjonowania.

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 40