Centrum Integracji Społecznej w Chełmie
Pracowita jesień w grupie gospodarczej…

Z pozoru może się wydawać, że jesienne prace w ogrodach i terenach zielonych ograniczają się tylko do zgrabienia liści. Jednak, tak naprawdę jest to jedna z wielu czynności, jaką należy wykonać, by wiosną zieleńce i ogrody mogły cieszyć nas pięknym widokiem. Jesień to pora roku podczas której dokonujemy nowych nasadzeń drzew, krzewów oraz roślin cebulowych i bylin. W tym czasie wykonujemy liczne prace porządkowe i pielęgnacyjne na trawniku. Zabezpieczamy rośliny przed nadchodzącymi przymrozkami, poprawiamy właściwości gleby przez przekopywanie oraz nawożenie roślin specjalnymi nawozami jesiennymi. Likwidujemy zwiędłe kwiaty letnie, a w pojemnikach tworzymy kompozycje z pięknie kwitnących chryzantem i wrzosów. Do naszych dodatkowych czynności dodać można zabezpieczanie przed działaniem czynników atmosferycznych elementów architektury parków, ogrodów czy placów zabaw.

Więcej…
 
Zaproszenie do uczestnictwa

 
Zaproszenie do współpracy

Centrum Integracji Społecznej ul. Połaniecka 10, 22 – 100 Chełm zaprasza do współpracy osoby posiadające minimum wykształcenie średnie zgodne z przedmiotem warsztatów oraz uprawnienia pedagogiczne. Oferujemy umowę o pracę na czas zastępstwa (pełny etat) na stanowisku INSTRUKTOR REINTEGRACJI ZAWODOWEJ dla grupy kucharz.

Jeśli jesteś osobą otwartą, komunikatywną,  sumienną czekamy właśnie na ciebie. W zamian oferujemy  pracę w przyjaznej atmosferze i zgranym zespole oraz  możliwość osobistego i zawodowego rozwoju.

Czekamy na zgłoszenia:

Centrum Integracji Społecznej w Chełmie przy ul. Połanieckiej 10

Tel. 82 563 73 79

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Warsztaty aktywizacji zawodowej i przedsiębiorczości społecznej

Wśród wielu zajęć, które uczestnicy realizują w ramach projektu są również warsztaty aktywizacji zawodowej i przedsiębiorczości społecznej prowadzone przez doradcę zawodowego. Zajęcia są realizowane w wymiarze 135 godzin w każdej z pięciu grup. Warsztaty aktywizacji zawodowej pozwalają kształtować i rozwijać umiejętności niezbędne do aktywnego poruszania się na rynku pracy. Budują poczucie własnej wartości, motywują do dalszego kształcenia i rozwijania. Tematyka warsztatów aktywizacji zawodowej i przedsiębiorczości społecznej to logiczny cykl zajęć prowadzący uczestnika (będącego często przez wiele lat poza rynkiem pracy, o zaniżonej samoocenie) do rozwoju własnego potencjału, wzmocnienia poczucia własnej wartości oraz do zatrudnienia.

 
Warsztaty umiejętności społecznych

Uczestnicy projektu z każdej grupy zawodowej biorą udział w zajęciach warsztatowych dotyczących umiejętności społecznych. Poprzez uczestnictwo w tych zajęciach można doskonalić posiadane już umiejętności interpersonalne, poszerzyć repertuar zachowań wykorzystywanych w relacjach z innymi ludźmi co wpływa pozytywnie na jakość tych kontaktów. Uczestnictwo w tych zajęciach pobudza także potrzebę samorealizacji oraz rozwoju osobistego. 
Nasze wsparcie w pracach remontowych i porządkowych...

Od połowy sierpień 2017r. uczestnicy grupy malarz-tapeciarz oraz grupy gospodarczej aktywnie wspierają przebudowę i remont szkolnej  stołówki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarneckiego. W tym okresie wykonywali również prace malarskie w Środowiskowym Domu Samopomocy w Chełmie.

Więcej…
 
Teoria zawodu w grupie opiekunek

W grupie opiekunek dziecięcych i osób starszych wraz z rozpoczęciem kolejnej edycji projektu "CIS nowa szansa- nowe możliwości" rozpoczęły się zajęcia teoretyczne prowadzone przez instruktora grupy. Teoria zawodu realizowana jest w odrębnych blokach tematycznych dla opiekunek dziecięcych i osób starszych.Zajęcia odbywają się raz w tygodniu w wymiarze 80 godz dla każdej z grup.Wiadomości teoretyczne stanowią niezbędne uzupełnienie umiejętności nabywanych podczas praktyk zawodowych.


 
Wizyta uczestników KIS Zamość w CIS Chełm

W dniu 19.09.2017 r. uczestnicy Klubu Integracji Społecznej w Zamościu mieli okazję gościć w ramach wizyty studyjnej w Centrum Integracji Społecznej w Chełmie. Uczestnicy KIS zapoznali się z zasadami funkcjonowania naszej placówki a także uczestniczyli w warsztatach motywacyjnych.

Więcej…
 
Grupa stylizacji - zajęcia praktyczne

Nasze uczestniczki podczas zajęć z wizażu na których mogły dowiedzieć się o prostych zasadach makijażu oraz pielęgnacji cery.


 
Praktyki zawodowe grupy kucharz

Rozpoczęła się druga edycja projektu "CIS nowa szansa-nowe możliwości". Uczestnicy z grupy kucharz mieli okazję do zaprezentowania swoich umiejętności na pierwszych zajęciach w pracowni kulinarnej.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 2 z 27